Klubmodul henter siden
Aalborg Cup 2021 (For alle)

Haraldslund Svømmehal
Kastetvej 83
9000 Aalborg

Stævneprogram:
Fredag: løb 1-10 (stævnestart kl. 16:30 - Opvarmning 15:00-16:15)
Lørdag: Løb 11-22 (stævnestart 9:00 - Opvarmning kl. 6:45-8:45) (finalestart kl. 16:30)
Søndag: Løb 25-34(stævnestart 8:30 - Opvarmning kl. 6:45-8:15) (finalestart kl. 16:00)

Der svømmes i følgende grupper:
Gruppe 1: Damer født 06 & ældre, Herrer født 05 &ældre.
Gruppe 2: Piger født 07 & 08, Drenge født 06 & 07. 
Gruppe 3: Piger født 09 & yngre, Drenge født 08 & yngre. 

Deltagere: Talent, Årgang og Elite
Max 6 løb pr. Svømmer.


Officials: (Der er forplejning til official) 
Fredag: Jørgen Mathiasen, Lone Søe Bach, Lise Olsen
Lørdag: Verner Jensen, Trine Eriksen, Hanne Nielsen


Officialmøde: Fredag kl. 15:15, Lørdag kl 7:45 og kl 15:15 (finale kl. 16), Søndag kl. 7:15 og kl. 14:45 (finale kl. 15)

Holdledere - overnatter sammen med svømmerne. 
Fredag: Charlotte Larsen, Lasse Jonasen

Lørdag: Charlotte Larsen, Mette Gravesen (kommer lørdag morgen)
Søndag: Charlotte Larsen, Mette Gravesen

Holdledermøde: Fredag kl. 14.45. Der afholdes IKKE holdledermøde lørdag og søndag. 

Kørsel 38 personer:
Fredag: Christian Hovmark (2+Christian) Asger Mathiasen (4) Thilde Søe (3) Rasmus Olsen (3) Noah Jonasen (3) Karoline/Mads Sander (3), Caroline Madsen (3) Johanne Frøkjær (4) 
Filuca Engstrøm (3) Karoline Sørensen (2+Karoline) Freja/Sebastian Jørgensen (3) Kasper Larsen (3) 

Søndag:  Christian Hovmark (2+Christian) Emilie Gravesen (4) Karoline Sørensen (3+Karoline) William Mikkelsen (2) William Haaning (2) Elias Egeberg (3) William Skjoldborg (2) Katrine/Nadia Bager (3) Mie Kibsgård (3) Amanda/Ivan Pedersen (3) Karoline/Mads Sander (3) Caroline Madsen (3) Kasper Larsen (3)

Der overnattes på Vesterkæret Skole, Skydebanevej 1, 9000 Aalborg. Medbring sovepose og luftmadras osv. 
Fuld forplejning hele weekenden. Medbring dog madpakke til fredag eftermiddag/aften, da der først er aftensmad efter stævnet. 

Afgang fra Thy Hallen Fredag kl. 13:00.
Afgang fra Aalborg Søndag ca. kl. 18.30

VIGTIGT: Grundet nye restriktioner ift. covid-19 skal ALLE der ønsker adgang til svømmehallen have et gyldigt coronapas. Dette gør sig gældende for alle OVER 14 år. Derudover anbefales det at alle UNDER 14 år er nytestet.


Trænere: Mads Bjørn, Camilla, Gustav, Ida
Stævneudvalg: Dorte Munkholm, 24858308 (dorte_munkholm@hotmail.com) 

 

Tilmeldte
35 /50
Tilmeldingsfrist
24.10.2021
Tidspunkt
26.11.2021 kl. 13.00 - 28.11.2021 kl. 18.00
Sted
Haraldslund Svømmehal, Aalborg
200 m fri (Løb 1 og 2):
50 m ryg (Løb 3 og 4):
100 m bryst (Løb 5 og 6):
50 m fly (Løb 7 og 8):
400 m medley (Løb 9 og 10) (Heat begrænsning):
400 m fri (Løb 11 og 12):
100 m medley (Løb 13 og 14):
50 m fri (Løb 15 og 16):
200 m bryst (Løb 17 og 18):
100 m ryg (Løb 19 og 20):
200 m fly (Løb 21 og 22):
200 m medley (løb 25 og 26):
100 fri (Løb 27 og 28):
50 m bryst (løb 29 og 30):
100 m fly (løb 31 og 32):
200 m ryg (løb 33 og 34):
Official (Krav minimum Modul 2)*:
Holdleder*:
Forældrehjælp til Kørsel*:
Antal passagerer ved kørsel:
Navn på official/chauffør:
Mobilnummer på official/chauffør:
Pris
1250,00 kr.